Informacja

Opiekuje się kobietami nie tylko w okresie ciąży i po porodzie, ale także po operacjach ginekologicznych i wymagających opieki ginekologicznej. Druga grupa jej pacjentów to noworodki.
Godziny pracy Położnej POZ
Wtorek 8:00-10:00
Czwartek 8:00-13
1) Jeśli przeszłaś operację ginekologiczną lub ginekologiczno-onkologiczną, trafisz pod opiekę położnej środowiskowej po skierowaniu uzyskanym ze szpitala. Położna będzie przychodzić do Ciebie do domu od momentu wypisania ze szpitala do całkowitego zagojenia się rany pooperacyjnej.
2) Jeśli spodziewasz się dziecka, możesz skorzystać z pomocy położnej. Począwszy od 21. tygodnia ciąży aż do rozwiązania położna środowiskowa może odbyć szereg wizyt, podczas których nie tylko sprawdzi, czy ciąża rozwija się prawidłowo, ale i udzieli szeregu istotnych informacji na temat ciąży i opieki nad noworodkiem.
3) Pierwsza wizyta (patronażowa) położnej w domu kobiety, która właśnie urodziła, musi się odbyć w ciągu pierwszych 48 godzin po wypisaniu matki i noworodka ze szpitala. Wizyt u matki i noworodka może być kilka do kilkunastu do osiągnięcia przez dziecko 6. tygodnia życia. Po zakończeniu wizyt patronażowych położna przekazuje opiekę nad niemowlęciem pielęgniarce podstawowej opieki zdrowotnej.
Skip to content