‼️‼️Nowoczesnych zabiegów ginekologicznych naszego dr Śliwko ciąg dalszy...‼️‼️

🎯🎯👏👏Kolejne sukcesy w diagnostyce i leczeniu pacjentów w SP ZOZ w Łapach! 👏👏
‼️‼️O Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łapach i sukcesach dr Śliwko słychać nie tylko w Łapach, ale również w innych częściach naszego województwa.
Dr Jarosław Śliwko nie zwalnia tempa i do swojego konta operacji laparoskopowych techniką jednoportową wykonywanych w naszym Szpitalu dodaje kolejne.
⁉️⁉️Dlaczego o tym mówimy?⁉️⁉️
We wtorek lekarzowi udało się wykonać kolejną przełomową operację. Metodą laparoskopii jednoportowej usunął ciążę pozamaciczną. W takiej ciąży płód nie ma możliwości rozwijania się, a nieoperowana może doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet śmierci kobiety. Jarosław Śliwko zabieg ten wykonał przez otwór grubości palca w pępku. Metoda, którą zastosował, jest bardzo mało inwazyjna i jedynie w nieznacznym stopniu obciąża organizm pacjentki. Dzięki temu już następnego dnia może ona wracać do domu i w bardzo krótkim czasie odzyskać pełną sprawność.
Poniżej przedstawiamy fragment artykułu opublikowanego na stronie www.bielsk.eu

,, (…)Takie operacje to ogromny postęp w leczeniu pacjentek, a także sukces lekarza i szpitala w Łapach.

– Tu muszę pochwalić Szpital Powiatowy w Łapach i dyrektor Urszulę Łapińską, która nim kieruje – podkreśla Jarosław Śliwko. – Pracowałem w wielu placówkach i wiem jak ważne jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy i rozwoju. Dyrekcja Szpitala w Łapach stanęła na wysokości zadania. Kilka lat temu zamknięto tam Oddział Ginekologiczno-Położniczy. W ciągu ostatniego roku, dzięki determinacji pani dyrektor, nie tylko udało się odtworzyć ginekologię w ramach Oddziału Chirurgicznego, ale także odpowiednio ją wyposażyć i zebrać odpowiednich specjalistów. Ze strony Dyrekcji tego szpitala nigdy nie spotkałem się z brakiem zrozumienia, gdy mówiłem o potrzebach sprzętowych. Taka współpraca daje owoce. Z ponad tysiąca przeprowadzonych w 2020 roku operacji w szpitalu w Łapach, około jedną czwartą z nich wykonali ginekolodzy. Liczba ta pewnie byłaby jeszcze większa, ale z powodu pandemii część pacjentek zrezygnowała z leczenia.

Dr Śliwko podkreśla, że zamierza dalej rozwijać się w kierunku laparoskopii jednoportowej.

– Moim marzeniem jest stworzenie w Łapach oddzielnego Oddziału Ginekologii Endoskopowej, która zajmowałaby się zabiegami laparoskopowymi, a jako lekarz chciałbym kiedyś spróbować wykonać operację za pośrednictwem robota – wyjawia.

 
Skip to content